Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

Koordinátor BOZP jako přidaná hodnota stavby

29. 5. 2020
Zpět

Koordinátor BOZP na staveništi je odpovědný za dohled nad bezpečností pracoviště. Jeho nejdůležitějším úkolem je uplatňovat dodržování bezpečnostních předpisů, kontrolovat zabezpečení stavby, koordinovat bezpečnost práce mezi jednotlivými zhotoviteli atd. Cílem je pak eliminovat nebo alespoň minimalizovat pracovní úrazy a předcházet mimořádným událostem, jako jsou havárie, požáry, zranění dělníků apod. Jakou přidanou hodnotu má tedy koordinátor pro stavbu?

Odpovědnost koordinátora BOZP na stavbě

Mezi hlavní úkoly koordinátora BOZP patří především zpracovat zásady BOZP, vypracovat plán BOZP, doporučovat a konzultovat věci týkající se bezpečnosti práce, koordinovat BOZP mezi jednotlivými zhotoviteli, spolupracovat při stanovení technologických postupů, kontrolovat zabezpečení stavby, organizovat kontrolní dny a upozorňovat na bezpečnostní nedostatky, které se mohou na stavbě vyskytovat.

Koordinátoři často realizují audity, aby zkontrolovali správné bezpečnostní vybavení a značení. Mimo zpracování plánu BOZP musí s tímto dokumentem seznámit všechny osoby, které se na stavbě podílejí, od projektanta, přes zadavatele až po zaměstnance nebo externí pracovníky. Všechny musí řádně a prokazatelně proškolit.

Zdroje, které by vás mohly zajímat:

Výhody koordinátora BOZP na stavbě

Koordinátor BOZP na staveništi má celou řadu výhod. Má rozsáhlé znalosti o tom, jak řídit bezpečnost práce a může školit ostatní. To vede ke snížení počtu zranění a nákladů na zdravotní péči. Koordinátor vám pomůže zajistit, aby vaše staveniště vždy odpovídalo předpisům a splňovalo všechny potřebné normy, protože zná předpisy a má pravomoc provádět pravidelné audity.

Přestože vaši zkušenější zaměstnanci nemusí mít problémy se současným stavem a nastavením bezpečnosti práce na stavbě, nesmíte zapomínat na nové a nezkušené pracovníky. Ti mají totiž tendenci zapříčinit více nehod. Odstranění potenciálních nebezpečí tak usnadňuje zejména novým lidem zůstat v bezpečí. Může se to zdát jako samozřejmost, ale bohužel taková opatření nejsou zcela běžnou praxí u většiny stavebních firem.

Koordinátor nejen chrání zdraví a životy pracovníků, ale dokáže firmě také ušetřit nemalé finanční prostředky vynaložené do prevence nehod na stavbě. Pracoviště, která zavádějí systémy řízení bezpečnosti a ochrany zdraví, mohou snížit náklady na zranění a nemoc z povolání o 20 až 40 procent.

Koordinátor od BOZP.cz

Jednou z hlavních činností naší společnosti je také koordinace BOZP na staveništi. Dokážeme vám tak zajistit komplexní personální obsazení v tomto oboru. Naši koordinátoři mají dlouholeté zkušenosti nejen z tuzemských, ale i zahraničních projektů. Pomohou vám zajistit, aby vaše staveniště vždy vyhovovalo předpisům a aby splňovalo všechny normy, protože mají odborné znalosti, jsou dobře obeznámeni s předpisy a mohou provádět audity a postupně odstraňovat nebo alespoň minimalizovat bezpečnostní rizika.

Velkou výhodou spolupráce s našimi koordinátory je, že pracují s vlastním on-line reportovým systémem (REPORT-SYSTEM). Ten v současnosti využívá více jak 1000 uživatelů po celé ČR. Do systému se vkládají zápisy ze staveb, včetně fotodokumentace, kontaktů, aktualizovaného plánu BOZP a oznámení o zahájení stavby. Pravidelně hlídá a reportuje aktuální stav činnosti koordinátora a informuje o dodržování nařízení a požadavků týkajících se BOZP. Dodržování předpisů a norem je pravidelně klasifikováno, takže má investor okamžitý přehled o stavu bezpečnosti práce na stavbě. Více informací se dočtete v článku Proč je důležité, aby koordinátor BOZP prováděl reporty své práce a k čemu jsou?

Mohlo by vás také zajímat: Jaké služby koordinátora můžete očekávat od BOZP.cz?

Koordinátor BOZP jako přidaná hodnota stavby
Naši nejvýznamnější klienti
accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek Goodman Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFRB spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace iBod Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous The Funtasty Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT
Ověřit reference