Novinky Zpět

Práva a povinnosti koordinátora BOZP na stavbě. Co smí a nesmí a jaké jsou jeho pravomoci?

1. 1. 2018
Zpět

V praxi se tu a tam setkáváme se zvláštními postupy a praktikami jiných koordinátorů, na které bychom chtěli v tomto článku upozornit. Většinou od našich nových zákazníků se dozvídáme, že po nich naši kolegové z oboru chtěli věci, které po nich my nechceme a naopak. To může působit tak, že každý koordinátor si na stavbě dělá co chce a že jeho pravomoci jsou roztříštěné, což by samozřejmě být neměly. Všichni mají pravidla naprosto stejná. Pojďme si tedy jednou pro vždy ujasnit, jaká jsou práva a povinnosti koordinátora BOZP na stavbě a co opravdu smí a nesmí.

Koordinátor BOZP nesmí

Zhotovitel stavby nebo zaměstnavatel není povinen předkládat koordinátorovi BOZP výše uvedené dokumenty. Nezapomínejte na to, že mohou obsahovat citlivé údaje o zaměstnancích nebo spolupracovnících a v případě, že by byly tyto údaje odcizeny nebo zveřejněny, může dojít k porušení zákonů týkající se shromažďování osobních údajů. Nedoporučujeme proto tyto dokumenty koordinátorům BOZP předkládat.

Pokud vám bude koordinátor tvrdit, že je to nutné pro kontrolu, ani tak nemá pravdu a nemusíte mu dokumenty ukazovat. Kontrolu povinností zaměstnavatele týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci má na starost Státní úřad inspekce práce.

Koordinátor BOZP musí

Práva a povinnosti koordinátora BOZP na stavbě. Co smí a nesmí a jaké jsou jeho pravomoci?
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference